Drtič na ovoce DR2

Nedalo mi to a musím zrecenzovat tento drtič na ovoce.

Jedná se asi o jediný drtič v této cenové relaci (do 5000,-Kč). Nemá asi cenu recenzovat metodu zabalení a doručovací doby, jelikož jej dodává vícero eshopů. Drtič ve finále dorazil ale upřímě, celkem zklamání.

Drtič jsem kupoval za účelem přestavby na pohon elektromotorem. Původní metoda s ručním pohonem je více než nepraktická. Drtič nemá žádný převod, tedy jedno otočení kliky = jedno otočení válců. Radši ani nechci vědět kolik energie musí člověk investovat do nadrcení jednoho jablka.
Zde originální „návod“ či snad „záruční list“??

V návodu/záručním listu není prakticky krom výrobce nic zajímavého. Možná snad bod 3, který prakticky likviduje možnosti na záruku. Díky němu totiž výrobce může jakkoli případnou záruku napadnout a to hlavně kvůli technologii jakou je šroťák vyroben. Nutno si také povšimnout části o mazání Ložiska v sekci údržba. Co se mi tedy na výrobku za (s dopravou) více jak 4000,-Kč nezdá??

1) Začněme tedy tím že, jak jsem již psal, drtič nemá žádný převod. To z drcení dělá přímo úmornou dřinu. Málo kdo totiž drtič potřebuje na 4 jablka. I na rodinné zahrádce jde o stovky jablek.

2) Zpracování celkem nekvalitní. Díra osky se závitem, která drží kliku, si o nějakém středu může nechat jen zdát. To značně komplikuje případnou přestavbu na elektromotor.

3) Jak je na druhé a třetí fotce jasně vidět, o ložiscích výrobek ani neslyšel. Nechápu jak mám promazat ložiska (dle návodu) , když na drtiči žádné ložiska nejsou, natož nějaké mazné otvory. Jelikož nejsou ložiska, není možno je namazat a díky tomu není možno dodržet manuál a ani uplatnit případnou záruku.

Přestavba Ložisek:

K přestavbě ložisek je nejdřív nutno odstranit původní imitace ložisek. Následně určit správnou polohu pro usazení nových ložisek (použil jsem ložiska ZVL 6204-2RSR) a vyfrézovat díry pro zapuštění. Ložiska jsou ve finále naprosto ve stejné poloze jao původní imitace. Jelikož se mi nepodařilo sehnat ložiska s domečkem ve vhodné velikosti, použil jsem samostatné ložiska a domečky si vytisknul na 3D tiskárně.
Tiskový model ke stažení: ->ZDE<-

Dalším krokem bude připevnit elektromotor.

Závěr:

Je to v podstatě český výrobek nízké kvality. Díry na uchycení „násypky“ nelícují. Díra v ose na šroub pro přichycení ozubených kol není vystředěná. Ložiska nejsou ložiska. Ozubené kola jsou šišaté a křivé. Není asi moc co dodat…. Pro svůj účel poslouží ale cena 4000,-kč moc neodpovídá kvalitě výrobku. Toť můj osobní názor. Ať si udělá každý názor valstní.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*